Mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna

Mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna szkolenie podstawowe

Mezoterapia jest  nieinwazyjną metodą do głębokiej rewitalizacji skóry, a także w praktyce opóźnienia procesu starzenia się skóry. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych poprzez nakłucie, które stymuluje naturalną odpowiedz komórek naskórka i skóry właściwej. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm w tkance tłuszczowej. W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia się.  

Natomiast Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda redukowania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Można stosować przy niwelowaniu nadmiaru tłuszczu na pośladkach, udach, plecach, brzuchu, ramionach a nawet tzw. podwójny podbródek. Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla liposukcji i jest stosowana w celu modelowania sylwetki.

Program  szkoleniowy to 1 dzień treningowy – przede wszystkim praktyczny w których zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Miejsca i techniki iniekcji, porównanie różnych technik rewitalizacji skóry i redukcji tkanki tłuszczowej
  • Kwalifikacja pacjentów do zabiegu, dobór najlepszych preparatów dostępnych w Polsce
  • Przygotowanie preparatu do zabiegu, dawkowanie, unikanie i leczenie powikła
  • Zabiegi ( rewitalizacja twarzy szyi i dekoltu, przebarwienia, wypadanie włosów i łysienie, nawilżenie dłoni, miejscowe odtłuszczenie, cellulit, rozstępy)
Metody jakie poznasz podczas 1 dniowej sesji naukowo medycznej
Smart Mesotherapy Mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna:
  • Nappage / Pokrywająca – szybko 2-4 wkłucia na sekundę w odstępie 2-3 mm
  • Point par Point / Punkt po punkcie – głębokość ok. 4mm
  • Mesoperfiusion/ Mikrowlew – głębokość 4-13mm
  • Technika liniowa – głębokość ok. 1-2mm 
  • Papule / Grudka – pozostawiamy grudkę na głębokości 1-2mm
Dla kogo szkolenie?

Szkolenie dedykowanie jest dla wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoją wiedzę z zastosowania mezoterapii igłowej i lipolizy iniekcyjnej. W szkoleniu udział mogą wziąć kosmetyczki, kosmetolodzy i pielęgniarki. 

Szkolenie kończy się egzaminem teoretycznym. Test wiedzy i praktyczne wykonanie zabiegu

Raz w miesiącu organizowane są warsztaty doszkalające w Empire Beauty Edu, aby móc zachować jak najwyższy standard i jakość pracy.

Grupa max 3 osobowa pozwala na kompleksowe poznanie tajników techniki i zdobyciu umiejętności jak najlepszej terapii podczas pracy z klientem.

Pamiętaj! Decydując się na udział w szkoleniach Smart Mesotherapy- mezoterapia igłowa i lipoliza iniekcyjna wkraczasz w zupełnie nowy, holistyczny wymiar innowacyjnego podejścia do terapii promedycznych. Możesz być pewien, że zdobyte umiejętności wyróżnią Ciebie na coraz bardziej wymagającym rynku usług kosmetycznych.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu?

Kliknij w przycisk obok